Hervé Aujon

    Hervé Aujon

   Cesty života jsou někdy vážně nevyzpytatelné. Věřili by jste, že můžete potkat rybáře, myslím tedy přímo vášnivého rybáře v kanceláři továrny na potraviny? Ano, je to možné a nám se to stalo ve francouzském městě Commentry nedaleko Montluconu.
   Přišel jsem do kanceláře s dokumenty k nákladu. Bylo mi řečeno, abych počkal v kamionu, že si pro mne přijdou, až budou mít volnou rampu. Zanedlouho přišel sympatický pán a když viděl za předním oknem moji tabulku "Alaska", zeptal se mne, zda jsem tam byl. Řekl jsem mu, že ne, ale že to je můj sen se tam jednou podívat. Řekl mi, že jeho taky. A že je rybář. "Já taky a ještě fotograf" povídám a už to bylo :-). V kanceláři mi na svém webovém blogu ukazoval krásné úlovky na fotografiích. Já jsem mu na oplátku na kousek papíru napsal adresu galerie našich fotografií na internetu. A poslal mne skládat.
  
   Když jsem se vrátil zpátky do kanceláře, abych si u něj nechal potvrdit transportní dokumenty, zářil jako sluníčko. Moc se mu líbily naše fotografie a tak jsme si je ještě chvíli společně prohlíželi. Zároveň krásně povídal o svých rybářských zážitcích a já jsem si v ten moment uvědomil, že si tohle setkání nechci nechat jen pro sebe a Marušku, která trpělivě čekala až se vrátím, až z toho samou trpělivostí usnula :-)


   Když jsme si emailem popřáli "Bonne année", zeptal jsem se Hervého, zda by nám neodpověděl na pár otázek, souhlasil a tak se stal historicky premiérovým hostem našeho "Povídání s ..." 
   A tady jsou jeho odpovědi 😉

1) Ahoj, srdečně zdravíme našeho přítele do Francie, jak dlouho už rybaříš?
    Ahoj Jane, rybařině se věnuji přes 35 let. 

2) Jaký je Tvůj nejoblíbenější způsob lovu?
     Věnuji se muškaření a lovu na nymfu, naučil mne to můj velký přítel Marcel Roncari

3) Tvoje nejoblíbenější ryba?
     Francouzské řeky jsou bohaté na různé druhy ryb, ale já mám nejraději pstruhy a lipany

4)  Rybářské vybavení je pro rybáře velmi důležité, jaká je Tvoje oblíbená značka?
     Ano, to máš pravdu. Kvalitní výbava je jedním z důležitých faktorů pro úspěšný  lov. Preferuji značky Simms a Sage.

5)  Dáváš přednost rybolovu o samotě a nebo s přáteli?
     Někdy lovím hrozně rád sám a někdy jsem zase moc rád  na rybách s přáteli.

6)  Francie je krásná a veliká země, rybaříš pouze ve Francii nebo i v zahraničí?
      Lovím na všech krásných francouzských řekách a někdy také v zahraničí.

    Hervé Aujon není jen vynikající rybář, ale natáčí také videa, ve kterých ukazuje, jak si některé rybářské náčiní vyrábí sám a dává tak inspiraci dalším rybářům, kteří sledují a pravidelně navštěvují jeho moc hezký blog https://herveaujon.blog4ever.com , takže i vás, české rybářky a rybáři, zveme na jeho návštěvu.


    Už při našem prvním setkání nám Hervé prozradil, že odchází do zaslouženého důchodu a tak mu přejeme hodně takových úlovků jako je tento!

Jan a Marie
www.kayakadventures.cz 

Žádné komentáře: